Zawody IARU VHF 2020

 
 
Pierwszy  weekend września poświęciliśmy na zawody IARU HF. Już od piątku składaliśmy anteny (patrz poprzedni post), W sobotę uruchomiliśmy zestaw czterech 11 elementowych LFH wg G0KSC. W ciągu 24 godzin trwania zawodów przeprowadziliśmy 92 łączności startując w kategorii MO LP. Najdalszą była E7DX - prawie 900 km. Z ciekawszych trafił się HB9, S50, 9A i HA. Sportowo może nie wyszło najlepiej, ale za to dopracowaliśmy temat budowy systemu antenowego. Bardzo fajnie wyszło tez integracyjnie - odwiedziło nas wielu krótkofalowców i sympatyków naszego hobby. W piątek pysznym leczo poczęstował nas Michał SQ3EVW, w sobotę zupkę gulaszową na ognisku uwarzył Darek SQ3GJS a w niedzielę rurki cannelloni przywiozła Agnieszka SQ3REA. Nasi klubowi harcerze spod znaku SP3ZHP i Paweł SP3RP z Nikodemem SP3AA rozstawili dwie stacje KF w pobliskich chaszczach i wzięli udział w zawodach Zielonogórskich. Pogoda potraktowała nas w miarę ulgowo padało tylko w sobotę do południa. Czas minął nam szybko i wesoło wcale nie chciało się wracać do domu. Ale na pewno spotkamy się tam za rok.
Czytaj więcej...

XXV Spotkanie Krótkofalowców w Łagowie Lubuskim

W weekend odbyło się XXV Spotkanie Krótkofalowców Miłośników Radia i Eteru w Łagowie Lubuskim. Mimo przełożenia terminu imprezy jak co roku skorzystaliśmy z zaproszenia Ryszarda SP3HBF. Część naszej klubowej ekipy wyjechała już w sobotę, reszta dotarła w niedzielę. Było wiele okazji do rozmów i ciekawych opowieści a jajecznica tym razem z 360 jaj smakowała oczywiście wybornie. Jak co roku od 12 lat pomogła ją przygotować Kasia SQ3K. Nasza klubowa "rodzina" to ponad 20 osób co stanowiło sporą część uczestników imprezy.

Czytaj więcej...

III Wolsztyńskie Spotkanie Krótkofalowców

 

Miło nam zaprosić wszystkich sympatyków radia na III Wolsztyńskie Spotkanie Krótkofalowców. Tegoroczna impreza odbędzie się w sobotę 27 czerwca na terenie Campingu "Ustronie" w Karpicku k/Wolsztyna.
Oficjalne rozpoczęcie o godz. 13.00

Czytaj więcej...

III Wolsztyńskie Spotkanie Krótkofalowców za nami

W sobotę 27 czerwca odbyło się coroczne, trzecie już Wolsztyńskie Spotkanie Krótkofalowców. Mimo niezbyt dobrego czasu na takie imprezy gościnnyCamping Karpicko odwiedziło ponad 50 osób. Na imprezie dobrze bawili się członkowie naszego klubu, ale również goście z Poznania, Zielonej Góry, Gorzowa Wlkp, Nowego Tomyśla, Nowej Soli, Pniew oraz Roland DH2UAI z Eisenhuttenstadt wraz z małżonką . W trakcie trwania spotkania przeprowadziliśmy konkurs wiedzy o Wolsztynie (zwycięzcą został Roland) oraz sprawdziliśmy "zasięg Motoroli". Młodzież i panie rzucały radiotelefonem, panowie zaś sprawdzali jak daleko poleci lampa GU43.

Czytaj więcej...