HF160MD - 160 rocznica urodzin Michała Drzymały

Od 1 do 30 września nasza stacja klubowa pracować będzie pod okolicznościowym znakiem HF160MD przypominając 160 rocznicę urodzin Michała Drzymały. Akcję tą przeprowadzimy wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 3 w Wolsztynie, której Michał Drzymała jest patronem. Wszystkie łączności potwierdzimy oczywiście specjalną kartą QSL.

Harcerze w zawodach "Kamykowe Wici"

W sobotę 19 sierpnia nasza nasza klubowa radiostacja zawitała na Jezioro Wieleńskie. W zawodach "Kamykowe Wici" udział wzięli harcerze z 1 DH "Matecznik" z Kaszczoru - GZD Wolsztyn. Po rozstawieniu sprzętu i krótkim instruktażu po raz pierwszy w życiu wzięli udział w eterowych zmaganiach. Po zakończeniu zawodów przeprowadziliśmy jeszcze kilka normalnych radiowych łączności. Na uwagę zasługiwała 9 letnia Jola, która bez żadnych oporów usiadła do radiostacji i przeprowadziła swoje pierwsze w życiu radiowe rozmowy.

Czytaj więcej...

Zamek Rajsko

Kolejnym sobotnim zamkiem był zamek Rajsko. Ukryty w lesie nad Kwisą został odrestaurowany i spełnia funkcje hotelowe. Niestety dotarliśmy o nieodpowiedniej porze i nie było okazji go obejrzeć od środka. Oczywiście rozstawiliśmy radiostację i kilkadziesiąt łączności wpadło do logu.

Czytaj więcej...

Zamek Modła

Ostatnim zamkiem na naszej weekendowej trasie były ruiny zamku w miejscowości Modła nieopodal Bolesławca. Ruiny mocno zarośniete i ogrodzone przez nowego właściciela więc za dużo nie dało się zobaczyć.  Robiło sie już późno, popadywał deszcz więc trzeba było sie trochę spieszyć. Dipol na dwa pasma zawisł na gałęzi nad naszymi głowami, agregat za krzaki żeby za mocno nie hałasował i do pracy. Kolejne kilkadziesiat łączności, demontaż anten i w drogę do domu. 

Czytaj więcej...

Wyprawa na zamki Dolnego Śląska - Zamek Grodziec

W weekend 12-13 sierpnia wyruszyliśmy zdobywać z radiem zamki Dolnego Śląska. Ekipa zapowiadała się fajna, niestety w wyniku nieoczekiwanego splotu wydarzeń na zamkowy szlak wyruszyli tylko Agnieszka SQ3REA i Piotrek SQ3JPV. Pierwszym zamkiem, który odwiedziliśmy była warownia Grodziec. Na dawnym wygasłym wulkanie - jednym z wielu w tej okolicy - wznosi się piękny zamek, który mielismy okazję zwiedzić, oraz przeprowadzić spod jego murów kilkadziesiąt łączności z kolegami zbierającymi punkty do dyplomu zamkowego. Kolejne zamki opiszemy w następnych postach postach.

Czytaj więcej...

Zamek Kliczków

Następnym niedzielnym zamkiem był Kliczków. Pięknie odrestaurowany przez prywatnego inwestora spełnia funkcje hotelowe. Jest za to dostępny do zwiedzania. Mieliśmy okazję przespacerować się po nim z przewodnikiem, poznać jego historię i zajrzeć w różne zakamarki. Po zakończeniu zwiedzania jak zwykle nastąpiła część radiowa naszej zamkowej wyprawy.

Czytaj więcej...

Nowa antena u Janka SP3HD

20170804 161527

W dzisiejsze piątkowe popołudnie udało się w końcu przeprowadzić planowaną od dawna akcję stawiania dwupasmowej (2m/70cm) Yagi wg DK7ZB u Janka SP3HD. Antena poprawi łączność przez przemiennik SR6J na Szrenicy, na którym to ostatnio Janek jest częstym gościem. W akcji udział wzięli Wojtek SP3RBQ i Piotrek SQ3JPV.

Czytaj więcej...

Zamek Gościszów

Niedzielne zmagania z dolnośląskimi zamkami rozpoczęliśmy od ruin zamku w Gościszowie. Zniszczony podczas II Wojny Światowej obiekt jest w ruinie, ale sprawia wielkie wrażenie. Na sporym obszarze stoi wiele mniej lub bardziej zniszczonych budowli - w niektórych chyba jeszcze mieszkają nawet ludzie :) 
Znaleźliśmy spokojną polankę na tyłach, przeprowadziliśmy kilkadziesiąt łączności a potem mała eksploracja ruin i w dalsza drogę.

Czytaj więcej...

Zawody Hołd Uczestnikom PW 1944

20170801 175758

We wtorkowych zawodach "W hołdzie uczestnikom PW 1944" udział pod znakiem SP3PWL udział wzięły druhny Martyna i Kasia z 9 DH "Słoneczni" z Wolsztyna. Pierwsza minuta zawodów była minutą ciszy, czas ten harcerki spędziły "na baczność". W czasie dwóch godzin zmagań udało się im przeprowadzić 87 łączności. Dzień 1 sierpnia jest też Dniem Chusty Skautowej więc i strój był odpowiedni.

Czytaj więcej...

Zamek Czocha

Ostatnim zamkiem w sobotę był Zamek Czocha. Pospacerowaliśmy po dziedzińcach, zjedliśmy obiadek w zamkowej restauracji a na koniec rozstawiliśmy radiostację w przepięknym miejscu na zamkowym parkingu. Z tej lokalizacji  pracowaliśmy w zawodach Militarnych, gdzie łączności z fortami i zamkami były specjalnie punktowane. Miłą niespodzianką było spotkanie z kolegami z klubów SP3POW z Ostrowa Wlkp i SP3ZIR z Leszna, którzy z daleka wypatrzyli nasze charakterystyczne klubowe auto :)

Czytaj więcej...

Obóz Harcerski Lgiń 2017

20170721 200949
Od 19 do 23 lipca nasza klubowa stacja pracowała z obozu harcerskiego Gminnego Związku Drużyn w Wolsztynie. Obóz położony był na terenie Stanicy Hufca Wschowa nieopodal miejscowości Lgiń. W trakcie obozu staraliśmy się zainteresować harcerzy naszą pasją, co chyba mam się udało. Kilkoro z nich zdobyło sprawności radiowe a spora grupa dowiedziała się co to właściwie jest to krótkofalarstwo i miała okazję przeprowadzić swoje pierwsze łączności na falach krótkich i ultrakrótkich. Mieliśmy również okazję w boju przetestować sprzęt do łowów na lisa oparty o "odłowione" przez nas sondy meteorologiczne.
Czytaj więcej...

Strona 1 z 4