Baner Informacyjny


Zapraszamy na spotkania klubowe:

 - w czwartki od godz 17.00 - SP3ZHP             Wolsztyn, ul. Drzymały 2          w piątki od godz 17.00 - SP3PWL   

Częstotliwość klubowa 145.225 FM                   <---->           Przemiennik SR3WT 439.325  CTSS 110.9


 

II Próby Subregionalne na wieży w Siekowie

Pierwszy weekend maja to czas II prób subregionalnych UKF a w tym roku postanowiliśmy, że i nas nie zabraknie w tym wydarzeniu. Jako cel obraliśmy 30m drewnianą wieżę widokową w Siekowie (LOC JO82EB). Po wcześniejszym rekonesansie miejsca pełni zapału skompletowaliśmy sprzęt i przed 13 na miejscu pojawili się Tomek SP3QDM oraz Piotr SQ3JPV. Większość czasu zajęło spontaniczna budowa stacji z wniesieniem ją po 143 schodach w górę - razem klikadziesiąt kilogramów rur, anten, kabli, i wszelkich niezbędnych akcesoriów, oraz zdobyty w ostatniej chwili stolik pod radio :). Ostatecznie stację wyposażoną w: generator pod wieżą, oświetlenie, osłonę od wiatru, IC-9100 100W, 7 el QQ (trochę zawiódł), 5 el 144 MHZ na wschód, oraz zestaw na obrocie : 7 el YAGI 144 + 44 el YAGI na 23 cm. Ostatecznie z braku wsparcia stacja wystartowała tylko na 144 MHZ już od pierwszej minuty. Na wieży spędziliśmy pełne 24h podziwiając zachód, gwieździste niebo oraz przepiękny wschód słońca. Podczas zawodów odwiedzili nas: Tadek SP3VPA, który pomógł ostatecznie rozstawić maszty z antenami w odpowiednie kierunki, Krzysztof SQ3DVQ pomógł wykonać dodatkową osłonę przed wiatrem - a zimny wiatr dał się nam we znaki. Późnym wieczorem dotarli: Kornelia SP3MK (dziękujemy za ciasto) i Jarek SP3SRS. W niedzielę na kontrolę przyjechała rodzinka Tomka (dziękujemy za placek i owoce), Agnieszka SQ3REA (dziękujemy za ciepły obiadek) i Zdzichu SP3ZP. Agnieszka i Zdzichu bardzo nam też pomogli transporcie sprzętu na dół za co dozgonnie będziemy im wdzięczni :)

W zawodach zrobiliśmy 166 QSO w tym najdalszą ze stacja IQ5NN 988 km z LOC JN63GN, zaliczając 56 dużych kwadratów. Stacja przyciągnęła uwagę wielu turystów odwiedzających wieże w tym czasie.Zmęczeni ale pełni nowych doświadczeń po 17 wracaliśmy do domów