Baner Informacyjny


Zapraszamy na spotkania klubowe:

 - w czwartki od godz 17.00 - SP3ZHP             Wolsztyn, ul. Drzymały 2          w piątki od godz 17.00 - SP3PWL   

Częstotliwość klubowa 145.225 FM                   <---->           Przemiennik SR3WT 439.325  CTSS 110.9


 

IARU VHF 2018

Kolejne duże zawody UKF - IARU R1 VHF za nami. Ponownie spotkaliśmy się na górce pomiędzy Lwówkiem a Chmielinką - około 130m npm. Postawiliśmy Antenę w szparagach, rozbiliśmy namiot przy polnej drodze. Przeprowadziliśmy w ciągu 24 godzin 118 łączności z 13 państwami. Najdalsza łączność to słoweńska stacja S59DEM - 755 km. Pracowaliśmy z Kenwooda TM 255 mocą 40W używając 7 el CQ i 7 el yagi na 12 metrowym maszcie. Anteny obracane były szybkim :), traktowanym 24V RAK-iem :). Mimo padającego deszczu i niezbyt ciepłej nocy nastroje były bardzo dobre. Nie obyło się bez małych awarii:) Posłuszeństwa odmówił jeden z agregatów prądotwórczych a przez kilka godzin nocnych CQ nie chciał współpracować z powodu wody w złączach. 

Operatorami stacji byli Michał SQ3EVW, Marcin SQ3MSM (był to jego pierwszy kontakt z zawodami - radził sobie rewelacyjnie) i Piotr SQ3JPV. Przy stawianiu i demontażu stacji bardzo nam pomógł Dariusz SQ3GJS - wielkie dzięki :) Z krótką wizytą pojawił się również Marcin SQ3REB.