Baner Informacyjny


Zapraszamy na spotkania klubowe:

 - w czwartki od godz 17.00 - SP3ZHP             Wolsztyn, ul. Drzymały 2          w piątki od godz 17.00 - SP3PWL   

Częstotliwość klubowa 145.225 FM                   <---->           Przemiennik SR3WT 439.325  CTSS 110.9


 

Rajd MRÓWKA 2018

W sobotę 15 września, na zaproszenie harcerzy z Hufiec ZHP Wolsztyn, wzięliśmy udział w Rajdzie MRÓWKA 2018. Obsadzony przez nas punkt nazywał się "Zakłócenia w eterze" :) Przygotowaliśmy dla harcerskich patroli zadanie polegające na odbiorze 5 krótkich słów nadanych telegrafią. Mimo, że większość harcerzy z alfabetem Morse'a się spotkało, to z przekazem telegraficznym raczej nie mieli okazji :)Jednak wszystkie patrole wyszły obronną ręką z naszego zadania. Sposoby były różne, ale zawsze prowadziły do celu. Patrole zuchowe otrzymały 5 kart QSL i miały za zadanie odnalezienie na krótkofalarskiej mapie skąd nadawali korespondenci. Nasz punkt znajdował się w lesie, udało się rozpiąć dipol na 80M i w przerwach pomiędzy odwiedzinami harcerskich patroli przeprowadzić kilka łączności. Piękny sobotni dzień w leśnym ostępie spędzili Agnieszka SQ3REA i Piotrek SQ3JPV.

W trakcie Rajdu odczytany został również rozkaz o powołaniu Harcerskiego Klubu Łączności przy wolsztyńskim Hufcu. Chorągiew Wielkopolska ZHP im. Powstańców Wielkopolskich 1918/1919 może wystąpić już o znak dla klubu, a za kilka tygodni powinno być już słychać młode głosy pod harcerskim znakiem SP3ZHP.