Z wizytą u harcerzy z 13 DH Skamander

 

Dzisiejsze przedpołudnie spędziliśmy wspólnie z harcerzami 13 Drużyna Harcerska "Skamander". W czasie radiowej zbiórki opowiedzieliśmy pokrótce o krótkofalarstwie, budowie znaku, sposobie prowadzenia łączności, co to jest karta QSL. Po krótkim przeszkoleniu Kasia SQ3K zabrała jedną grupę na poszukiwanie ukrytego nadajnika (tzw. łowy na lisa). Reszta harcerzy przystąpiła do nawiązywania łączności w paśmie 7Mhz. Z powodu odbywających się największych w roku międzynarodowych zawodów CQWW na nasze wywołanie po polsku nie było żadnej odpowiedzi... więc postanowiliśmy wystartować w tych zawodach. Pod okolicznościowym znakiem HF0HW młodzież przeprowadziła kilkanaście krótkich łączności w języku angielskim ze stacjami europejskimi: z Czech, Słowenii, Bułgarii, Anglii, Szwecji, Belgii, Niemiec oraz kilka ze stacjami z Polski.