Baner Informacyjny


Zapraszamy na spotkania klubowe w piątki od godz 18.00

Wolsztyn, ul. 5 Stycznia 5a (willa Starosty, pierwsze piętro)

Częstotliwość klubowa 145.225 FM


 

5 DH z Rakoniewic zapoznaje się z krótkofalarstwem

 

Dzisiejsza sobota była kolejną spędzoną z harcerzami Hufiec ZHP Wolsztyn. Tym razem odwiedziliśmy 5 Drużynę Harcerską im. Tadeusza Kościuszki na ich zbiórce w Szkole Podstawowej w Rakoniewicach. Ponad 20 druhen i druhów dowiedziało się, że telefon komórkowy to tez radiostacja, poznało budowę znaku krótkofalarskiego, poznało zasady prowadzenia korespondencji radiowej. Prawie wszyscy mieli okazję przeprowadzić swoją pierwszą w życiu łączność na falach krótkich pod okolicznościowym znakiem HF0HW. Była również okazja do poszukiwań "lisa" za pomocą anteny kierunkowej i małej radiostacji UKF. Tym razem klub reprezentowali: Agnieszka SQ3REA, Kasia SQ3K, Wojtek SP3RBQ i Piotr SQ3JPV. Odwiedził nasz również Tadeusz SP3VPA.