I Próby Subregionalne

Ubiegły weekend spędziliśmy w polu biorąc udział w I Próbach Subregionalnych. Nasza stacja zlokalizowana była w okolicach Lwówka. W sobotę wystartowaliśmy ze sporym opóźnieniem i bez większego napinania pracowaliśmy do godz. 14 w niedzielę. Celem było bardziej przetestowanie systemu anten jak wynik. Pracując tylko w paśmie 2 metrów przeprowadziliśmy 102 łączności z 10 krajami europejskimi. Najdalsza z chorwacką stacją 9A1E na odległość 742 km. Nasz sprzęt to Kenwood TS-2000 i zestaw dwóch 13 el. yagi LFA na ośmiometrowych boomach - wg G0KSC. W niedzielę wiatr zmusił nas do opuszczenia masztu, mimo to anteny gięły się w pałąk. Całe zawody na placu boju spędzili: najmłodszy zawodnik Marcin SQ3MSM i Piotr SQ3JPV. Większość czasu obecni byli również Dariusz SQ3GJS (dzięki za wykonanie i użyczenie anten) i Michał SQ3EVW (jak zwykle doskonały żurek).

Czytaj więcej...

1% z podatku dla naszego klubu

Jeśli chcesz wspomóc naszą działalność

Przekaż nam 1% swojego podatku

Stowarzyszenie Krótkofalowców Ziemi Wolsztyńskiej

KRS: 0000518972

HF100WW - 100 rocznica Wyzwolenia Wolsztyna

W okresie od 27 grudnia do 15 stycznia pracowaliśmy pod okolicznościowym znakiem HF100WW. Znak ten upamiętniał setną rocznicę Wyzwolenia Wolsztyna. W tym czasie przeprowadziliśmy ponad 7200 łączności ze stacjami ze 100 podmiotów DXCC na wszystkich kontynentach. Najdalsza łączność to RI1ANL - rosyjska stacja badawcza na Antarktydzie. W logu znalazło sie ponad 3700 unikalnych znaków, przy radiostacjach spędziliśmy ponad 100 godzin.

W tym samy czasie trwała również akcja dyplomowa "Hołd Powstańcom Wielkopolskim" gdzie byliśmy jedną z 10 stacji okolicznościowych przyznających punkty do dyplomów upamiętniających różne wydarzenia podczas Powstania Wielkopolskiego. Udało nam się zdobyć je wszystkie oraz dyplom specjalny.

27 grudnia w corocznych zawodach "Hołd Powstańcom Wielkopolskim 1918/19" zajęliśmy 1. miejsce w kategorii stacji klubowych pracujących z terenów objętych Powstaniem. Łączności potwierdzimy specjalną okolicznościową kartą QSL, na której widnieje powstańczy mural wykonany na budynku SP nr 2 w Wolsztynie. Trud pracy pod okolicznościowym znakiem podjęli Piotrek SQ3JPV, Tomek SP3QDM i Sławek SP3TYF.

Czytaj więcej...