II Wolsztyńskie Spotkanie Krótkofalowców

Miło nam zaprosić wszystkich sympatyków radia na II Wolsztyńskie Spotkanie Krótkofalowców. Tegoroczna impreza odbędzie się 29 czerwca na terenie Campingu Ustronie w Karpicku k/Wolsztyna.
Oficjalne rozpoczęcie o godz. 14.00
Około godz. 16 po wolsztyńskiej Parowozowni oprowadzi chętnych Wojtek SP3RBQ.
W trakcie trwania imprezy przewidziana grochówka a wieczorem ognisko z kiełbaskami.

Można przyjechać już w piątek i zostać do niedzieli - Nocleg we własnym namiocie, przyczepie - koszt 13 zł od osoby za dobę. Na miejscu pełny węzeł sanitarny i kuchnia.

http://camping.wolsztyn.pl/#galeria

93 urodziny Janka SP3HD

W przeddzień Światowego Dnia Krótkofalowca rocznicę 93 urodzin obchodził Janek SP3HD. Janek jest jednym z najstarszych polskich krótkofalowców, a napewno najstarszym członkiem PZK. Jak co roku zorganizowaliśmy z tej okazji klubowe spotkanie z jubilatem przy kawie i ciastku. Były kwiaty, życzenia i dużo ciekawych wspomnień i dyskusji. W uroczystości oprócz jubilata udział wzięli: Agnieszka SQ3REA, Kornelia SP3MK, Kasia SQ3K, Martyna SQ3SM, p. Teresa, Tadeusz SP3VPA, Jarosław SP3IEG z małżonką, Edward SP3JHK, Wojtek SP3RBQ, Krzysztof SP3IPA, Jarosław SP3SRS, Sławek SP3QKZ, TomaszSP3QDM, Michał SQ3EVW z małżonką, Janusz SP3UCC z synem, Bartek SP3EMA, Marcin SQ3MSM i Piotr SQ3JPV. Z życzeniami odwiedził Janka również Marek SP3AMO Prezes Lubuskiego Oddziału Polskiego Związku Krótkofalowców.

Czytaj więcej...

HF100WW - 100 rocznica Wyzwolenia Wolsztyna

W okresie od 27 grudnia do 15 stycznia pracowaliśmy pod okolicznościowym znakiem HF100WW. Znak ten upamiętniał setną rocznicę Wyzwolenia Wolsztyna. W tym czasie przeprowadziliśmy ponad 7200 łączności ze stacjami ze 100 podmiotów DXCC na wszystkich kontynentach. Najdalsza łączność to RI1ANL - rosyjska stacja badawcza na Antarktydzie. W logu znalazło sie ponad 3700 unikalnych znaków, przy radiostacjach spędziliśmy ponad 100 godzin.

W tym samy czasie trwała również akcja dyplomowa "Hołd Powstańcom Wielkopolskim" gdzie byliśmy jedną z 10 stacji okolicznościowych przyznających punkty do dyplomów upamiętniających różne wydarzenia podczas Powstania Wielkopolskiego. Udało nam się zdobyć je wszystkie oraz dyplom specjalny.

27 grudnia w corocznych zawodach "Hołd Powstańcom Wielkopolskim 1918/19" zajęliśmy 1. miejsce w kategorii stacji klubowych pracujących z terenów objętych Powstaniem. Łączności potwierdzimy specjalną okolicznościową kartą QSL, na której widnieje powstańczy mural wykonany na budynku SP nr 2 w Wolsztynie. Trud pracy pod okolicznościowym znakiem podjęli Piotrek SQ3JPV, Tomek SP3QDM i Sławek SP3TYF.

Czytaj więcej...

I Próby Subregionalne

Ubiegły weekend spędziliśmy w polu biorąc udział w I Próbach Subregionalnych. Nasza stacja zlokalizowana była w okolicach Lwówka. W sobotę wystartowaliśmy ze sporym opóźnieniem i bez większego napinania pracowaliśmy do godz. 14 w niedzielę. Celem było bardziej przetestowanie systemu anten jak wynik. Pracując tylko w paśmie 2 metrów przeprowadziliśmy 102 łączności z 10 krajami europejskimi. Najdalsza z chorwacką stacją 9A1E na odległość 742 km. Nasz sprzęt to Kenwood TS-2000 i zestaw dwóch 13 el. yagi LFA na ośmiometrowych boomach - wg G0KSC. W niedzielę wiatr zmusił nas do opuszczenia masztu, mimo to anteny gięły się w pałąk. Całe zawody na placu boju spędzili: najmłodszy zawodnik Marcin SQ3MSM i Piotr SQ3JPV. Większość czasu obecni byli również Dariusz SQ3GJS (dzięki za wykonanie i użyczenie anten) i Michał SQ3EVW (jak zwykle doskonały żurek).

Czytaj więcej...